Legnica rozkwita

Legnica rozkwita
fot. UM Legnica Rozpoczęło się wielkie majowe ukwiecanie miasta. Jak co roku układany jest kwiatowy, wzorzysty dywan na placu Słowiańskim. Ta reprezentacyjna kompozycja to już miejska tradycja.
istotne.pl inwestycja, kwiaty, um legnica, henryka zdziech

Już w miniony piątek ogrodnicy obsadzili klomby na rondzie Niepodległości. Wcześniej kolorowe rośliny ozdobiły latarnie w śródmieściu.

W tym roku miasto kupiło ponad 32 tys. sadzonek kwiatów w blisko 40 gatunkach. Wśród nich m.in.: 10 tys. smagliczki, 5 tys. aksamitki, 3 tys. szałwii błyszczącej oraz kilkanaście gatunków kwiatów wiejskich – armerii, łubinu, zawilca i innych. Wszystkie sadzonki kosztowały ponad 78 tys. zł. Są to przede wszystkim kwiaty barwne i wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silne nasłonecznienie, spadki temperatur czy susza. Dzięki temu będą cieszyć nasze oczy aż do zimy. Nasadzenia w różnych rejonach miasta potrwają około tygodnia.

– Obecnie tworzymy nieco inne kompozycje – mówi Henryka Zdziech, miejski ogrodnik. – Powstają z typowo wiejskich roślin, znanych z ogrodów. One są teraz bardzo modne, a my wprowadzamy je na salony.

UM Legnica/ii