Wandale niszczą świąteczne iluminacje

Wandale niszczą świąteczne iluminacje
fot. UM Legnica Piękne legnickie iluminacje przyciągają też, niestety, wandali. Od chwili gdy rozbłysły, były już kilkakrotnie dewastowane. Dzięki jednak monitoringowi kilku chuliganów zostało zatrzymanych przez policję. Za niszczenie mienia grożą bardzo surowe kary.
istotne.pl policja, iluminacja, wandalizm

Ostatnio wandale powycinali lampki ledowe przy iluminacji w kształcie kwiatu lotosu, zainstalowanej na Fontanie przy placu Powstańców Wielkopolskich. – To jest niezrozumiały akt wandalizmu – mówi Ludmiła Kubicka-Sopel, dyrektorka Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Legnicy. – Te wycięte lampki do niczego się nie nadają. A naprawa iluminacji kosztuje. Niestety, to niejedyny przypadek ataku na iluminacje.

Najczęściej wandale próbują niszczyć „bombkę szczęścia”, usytuowaną na ul. Najświętszej Marii Panny. Próbują na nią wejść, przewrócić, przecinają kable. Kilku bezmyślnych niszczycieli zostało zatrzymanych przez policję. Wpadli mężczyźni, którzy wyrywali przewody elektryczne w tej bombce. Zatrzymany został także legniczanin, który wspinał się na instalację przy fontannie Neptuna.

Za wandalizm – jeśli straty są duże – można trafić za kratki nawet na pięć lat.

UM Legnica/ii