Już za dwa dni wielkie ukwiecanie Legnicy

Już za dwa dni wielkie ukwiecanie Legnicy
fot. UM Legnica W maju dziesiątki tysięcy kwiatów zostaną posadzone na legnickich skwerach i placach. Miasto będzie piękniejsze i kolorowsze. – W tym sezonie wprowadzamy na salony rośliny wiejskie – mówi Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.
istotne.pl inwestycja, um legnica

Tradycyjnie nasadzenia rozpoczynają się po 15 maja, bo jak mawiają ogrodnicy, po „zimnej Zośce” to najlepsza pora. W tym roku miasto kupiło ponad 32 tys. sadzonek kwiatów w blisko 40 gatunkach. Wśród nich m.in.: 10 tys. smagliczki, 5 tys. aksamitki, 3 tys. szałwii błyszczącej oraz kilkanaście gatunków właśnie kwiatów wiejskich – armerii, łubinu, zawilca i innych. Wszystkie sadzonki kosztowały ponad 78 tys. zł. Są to przede wszystkim kwiaty barwne i wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak silne nasłonecznienie, spadki temperatur czy susza. Dzięki temu będą upiększać miasto aż do zimy.

– W tym rok stworzymy inne kompozycje niż w latach poprzednich – mówi Henryka Zdziech. – Powstaną z typowo wiejskich roślin, znanych z ogrodów. One są teraz bardzo modne, a my je wprowadzamy na salony.

KwiatyKwiatyfot. UM Legnica
KwiatyKwiatyfot. UM Legnica
KwiatyKwiatyfot. UM Legnica

Nasze miasto może się pochwalić pięknymi dywanami kwiatowymi, które są rzadkością, bo ich skomponowanie jest dosyć trudną sztuką. Podobnie jak w latach poprzednich, dywany zakwitną na placu Słowiańskim i w parku Miejskim, w ogrodzie francuskim. Kwiaty posadzone będą również na skwerach i zieleńcach. Centrum miasta upiększą wieże i donice z kwiatami pnącymi.

Przedsmak ukwieconej Legnicy można poznać już w parku Miejskim. Na początku maja zasadzono w ogrodzie daliowym ponad 4 tysiące kwiatów tego gatunku. Powstała unikalna kompozycja.

UM Legnica/ii