Wkrótce ruszy kolejna inwestycja na al. Piłsudskiego

Wkrótce ruszy kolejna inwestycja na al. Piłsudskiego
fot. UM Legnica Niebawem rozpocznie się przebudowa kolejnej zatoki autobusowej na al. Piłsudskiego (na wysokości ul. Warmińskiej, jadąc w kierunku wiaduktu). Koszt tej inwestycji – 196.366,08 zł brutto.
istotne.pl inwestycja, um legnica

Prace będą polegały na wymianie nawierzchni zatoki z asfaltowej, która została już wyeksploatowana, na nową, betonową o większym udźwigu. W obrębie przystanku wyłożony zostanie też nowy chodnik z kostki betonowej. Na czas przebudowy zatoki będzie w tym rejonie wprowadzona nowa organizacja ruchu (o zmianach poinformujemy, gdy zostanie zatwierdzona). To zadanie realizowane jest w ramach przygotowań do kolejnego etapu przebudowy al. Piłsudskiego.

Przypomnijmy wcześniejsze etapy przebudowy tej ważnej arterii. Wyremontowano jezdnie o długości ok. półtora kilometra. Zbudowano nowe chodniki, przebudowano 4 zatoki autobusowe w trwałej technologii betonowej. W ramach tych inwestycji zmodernizowano kanalizację deszczową i sanitarną, zbudowano także kanały pod przyszłą miejską sieć internetową Legman. Wcześniej wyremontowany był wiadukt wraz z ul. Sudecką do Koskowickiej.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreśla, że przebudowa al. Piłsudskiego jest zaplanowana jako logiczna konsekwencja unowocześnienia całej arterii komunikacyjnej, łączącej centrum miasta z największymi osiedlami mieszkaniowymi, usprawniającej również dojazd do szpitala specjalistycznego.

W ramach tej koncepcji w poprzednich latach przebudowana została ul. Libana wraz placem Wilsona, Wrocławska, II Armii Wojska Polskiego ze skrzyżowaniem z Moniuszki, al. Piłsudskiego i Rzeczypospolitej. W tym roku – ul. Witelona i Skarbka. Kolejnym etapem będzie modernizacja ul. Sikorskiego do Iwaszkiewicza.

UM Legnica/ii