Legnica stawia na rodzinę

Legnica stawia na rodzinę
fot. UM Legnica Po wakacyjnej przerwie do kalendarza legnickich imprez wzmacniających rodzinne więzi powraca cykl festynowy „Postaw na rodzinę”. W tym roku festyny szkolne organizowano już w maju i czerwcu. Urząd Miasta przeznacza na ten cel ok. 50 tys. zł.
istotne.pl festyn, edukacja, rodzina, um legnica

Imprezę „Familiada – festyn rodzinny” dla całych rodzin 30 sierpnia (niedziela), w godz. 13:00-17:00, przygotuje Galeria Sztuki na dziedzińcu i w holu Akademii Rycerskiej. Będzie to festyn rozrywkowy i piknik artystyczny w jednym. Legniczanie w różnym wieku będą mogli wspólnie bawić się sztuką. W planie warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami, pokaz talentów, tworzenie instalacji przestrzennych, malowanie koszulek, tworzenie biżuterii, linorytów, najdłuższej ulicy oraz grillowanie.

13 września 2015 roku, w godzinach od 10:00 do 14:00, w Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się piknik sportowo-rekreacyjny trzech pokoleń pod nazwą „Postaw na rodzinę”. Przewidziano m.in. rozegranie zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i całych rodzin, poczęstunek i nagrody dla wszystkich aktywnych uczestników.

19 września 2015 roku festyn „Postaw na rodzinę” organizuje Zespół Szkół Integracyjnych (od godz. 10:00 do 14:00). Do aktywnego wypoczynku zostaną zaproszeni uczniowie wraz z rodzinami. Rodzice, rodzeństwo i dziadkowie będą mogli zaprezentować swoje talenty i zdolności.

Szkoła Podstawowa nr 18 swój festyn zatytułowała „Rodzinnie – aktywnie – na wesoło”. Odbędzie się on 26 września w godzinach od 10:00 do 14:00 na terenie placówki. W ramach festynu będą przeprowadzone konkursy, gry i zabawy. Dla uczestników przewidziano nagrody, napoje i słodycze.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (ul. Radosna 17) swój festyn „Nasza rodzina” zaplanował na 26 września, również w godzinach od 10:00 do 14:00. Zaproszeni są uczniowie, ich rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. W programie konkursy, gry i pokazy.

Międzypokoleniowa impreza integracyjna „Postaw na rodzinę” odbędzie się również w Szkole Podstawowej nr 19. Jej termin to 3 października, w godzinach od 11:00 do 15:00. „Postaw na rodzinę”.

Więcej informacji na stronie legnickiego magistratu.

UM Legnica/ii