Hydranty, bramki wodne i poidełka

Hydranty, bramki wodne i poidełka
fot. UM Legnica Wąsaty strażak, uśmiechnięty uczeń, czyli oryginalne hydranty, które dodają uroku miastu. Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma pomysły na nietypowe zmiany otoczenia.
istotne.pl lpwik, um legnica

Hydrant ustylizowany na strażaka zamontowano przy ulicy Witelona w Legnicy, w pobliżu siedziby Państwowej Straży Pożarnej. Ma ciekawy kształt i nietuzinkową urodę. Urządzenie wyróżnia się swoim wyglądem, nawiązującym do lokalizacji.

Jest to już kolejny niestandardowy hydrant w mieście. Pierwszy pojawił się w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Marynarskiej. Jego oblicze przypomina uśmiechniętego ucznia. Urządzenia tego typu o wiele lepiej niż tradycyjne hydranty uatrakcyjniają estetykę otoczenia. Są interesującym elementem infrastruktury technicznej.

To niejedyne atrakcyjne dla mieszkańców pomysły zrealizowane przez LPWiK. Olbrzymim powodzeniem cieszą się dwie bramki wodne, które ta komunalna spółka zainstalowała w lipcu na ulicy Najświętszej Marii Panny. Dają ochłodę zmęczonym upałami przechodniom.

Hydranty, bramki wodne i poidełkaHydranty, bramki wodne i poidełkafot. UM Legnica

Innym pomysłem, który też bardzo się spodobał, było zamontowanie poidełek, z których można napić się wody w legnickich szkołach, instytucjach i w parku.

UM Legnica