Seryjny włamywacz zatrzymany. Wpadł, bo... nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Seryjny włamywacz zatrzymany. Wpadł, bo... nie zatrzymał się do kontroli drogowej
fot. freeimages.com (lckidwell) Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku ostatnich miesięcy dokonał szeregu włamań i kradzieży na terenie miasta.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Kilka dni temu funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli samochód osobowy. Jego kierowca zignorował sygnały mundurowych. Co więcej, gwałtownie przyspieszył i uciekł z miejsca kontroli. Po kilkuminutowym pościgu kierowca wraz z pasażerem zatrzymali się i, pozostawiając otwarty samochód na jednej z legnickich ulic, zaczęli uciekać pieszo.

Przedmioty, które mundurowi znaleźli w aucie, pozwoliły im ustalić tożsamość uciekinierów. Co więcej, wyszło na jaw, że jeden z nich dokonał serii włamań i kradzieży na terenie miasta. Okradał piwnice, balkony, klatki schodowe, auta i kioski. Swój proceder uprawiał od grudnia ub.r.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 36-letni legniczanin wchodził już w konflikt z prawem (był zatrzymany za posiadanie narkotyków). Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

KMP Legnica/ii