Dzień bez Samochodu: MPK dla dorosłych i dla dzieci

Dzień bez Samochodu: MPK dla dorosłych i dla dzieci
fot. UM Legnica Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprosiło w poniedziałek, 22 września, legniczan na bardzo ciekawą i atrakcyjną imprezę obchodzoną w ramach Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego.
istotne.pl dzień bez samochodu, tadeusz krzakowski, mpk legnica

Happening rozpoczął się o godz. 11:00 na ul. Złotoryjskiej. MPK wystawiło do prezentacji dwa swoje autobusy. I właśnie w nich przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół podstawowych uczyli się bezpiecznego i kulturalnego zachowania w pojazdach komunikacji miejskiej. Swoje prezentacje dla najmłodszych mieli też policjanci i strażnicy miejscy.

Miłym akcentem było wręczenie przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego nagród zwycięzcom w konkursie plastycznym „Bezpieczna i kulturalna jazda autobusem komunikacji miejskiej”, na który wpłynęło 67 prac. Swoje wizje podróży zaprezentowały obdarzone dużą wyobraźnią i talentem dzieci w wieku 5-13 lat. Najlepszą pracę wykonał Artur Deryj. Równie ciekawe były dwa kolejne nagrodzone obrazki Natalii Chudyk i Marcina Bojanowskiego.

W tej imprezie aktywnie uczestniczyli członkowie Koła Młodych Medyków działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy. Przeprowadzili pokazy ratownictwa medycznego.

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego był obchodzony co roku 22 września „Dzień bez samochodu”. Tego dnia kierowcy mogli pozostawić swoje auta na parkingach, w garażach i skorzystać z darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej na podstawie posiadanego przy sobie dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy.

UM Legnica/ii