Rusza trzecia edycja LBO. Prezydent zaprasza do udziału

Rusza trzecia edycja LBO. Prezydent zaprasza do udziału
fot. UM Legnica Poniżej prezentujemy list otwarty prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
istotne.pl inwestycja, pieniądze, um legnica, tadeusz krzakowski

Szanowni legniczanie!

Już po raz trzeci zapraszam Państwa do udziału w Legnickim Budżecie Obywatelskim. Inwestycje wybrane w trakcie I edycji LBO służą już mieszkańcom, a wyłonione w II – wchodzą właśnie w fazę wykonawczą. Wszystkie te działania były możliwe dzięki wspólnemu zaangażowaniu. W ciągu dwóch lat funkcjonowania LBO zgłoszone zostały 164 projekty. Mieszkańcy wybrali do realizacji łącznie 25 zadań, oddając blisko 14,5 tys. głosów. Dziękuję za wszystkie pomysły i za każdy oddany głos.

Rozpoczynamy nabór nowych projektów, które realizowane będą w roku 2016. To szczególny czas, w którym – z Państwa inicjatywy – podejmowane są decyzje związane z poprawą jakości życia w najbliższym otoczeniu.

Nowa edycja tego ogromnego społecznego przedsięwzięcia, dzięki Państwa uwagom i propozycjom, przynosi zmiany. Uwzględniając opinie, jakie zebrane zostały podczas badania ankietowego, utworzyliśmy w mieście dodatkowy, jedenasty obszar. Na wykonanie zadań przeznaczamy w budżecie ok. 2,2 mln zł, czyli, jak dotąd, po 200 tysięcy na obszar. Głosowanie, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, odbywać się będzie tylko elektronicznie. Można oddać swój głos, nie wychodząc z domu. Wszystkim, którzy nie posiadają komputerów i internetu, zapewniona zostanie pomoc i obsługa w każdym punkcie oddawania głosów.

Serdecznie zapraszam do aktywności i udziału w kolejnej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Tadeusz Krzakowski

Prezydent Legnicy

UM Legnica/ii