Najlepszy harmonijkarz świata zagra w Legnicy

Najlepszy harmonijkarz świata zagra w Legnicy
fot. audifax tommy neys/Wikimedia Commons Legnickie Centrum Kultury przygotowało wielka ucztę dla fanów dobrej muzyki. Na koncercie Legnica Jazz Day zagra sam Gregoire Maret, uznawany za najlepszego harmonijkarza ustnego na świecie.
istotne.pl koncert, kultura, jazz

Koncert odbędzie się 21 maja w Sunny Club Music w Legnicy (ul. Gwiezdna 4), początek o godz. 18:00. Przed występem wirtuoza harmonijki na scenie zobaczymy i usłyszymy wrocławską formację Jay Tunes.

Na temat Gregoire'a Mareta (na zdjęciu ze znakomitym jazzmanem i multiinstrumentalistą Marcusem Millerem) z entuzjazmem wypowiadają się nie tylko znawcy muzyki i fani, ale także wielkie światowe gwiazdy. – Gdziekolwiek stanie, kiedykolwiek zbliży harmonijkę do ust, wszyscy wznoszą się na inny poziom – mówi wybitna wokalistka Cassandra Wilson. – Jego gra ma w sobie niezwykle komunikatywnego ducha, co jest rzadkie, ale i esencjonalne dla jazzu – twierdzi gitarzysta Pat Metheny. – Jeśli chodzi o harmonijkę, nie ma w tej chwili nikogo, kto zbliżałby się do jego poziomu – przekonuje pianista Herbie Hancock.

Pochodzący ze Szwajcarii Gregoire Maret wystąpi w Legnicy z kwartetem znakomitych muzyków. Towarzyszyć mu będą:

  • Jon Cowherd (instr. klawiszowe) – stały członek zespołu Cassandry Wilson, grający także z innymi wielkimi gwiazdami, m.in. z Iggym Popem czy Chaką Khan
  • Kendrick Scott (perkusja), muzyk grający m.in. z Patem Methenym czy Joe Lavano
  • Robert Kubiszyn (kontrabas), stale współpracujący m.in. z Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Grzegorzem Turnauem czy Markiem Napiórkowskim.

Bilety kosztują: 45 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu), 30 zł (studenci i uczniowie przed koncertem za okazaniem legitymacji). Przedsprzedaż prowadzą: kasa Legnickiego Centrum Kultury (ul. Chojnowska 2, tel. 76 72 33 706), Galeria „Satyrykon” (Rynek 36, tel. 501 504 115) sklep muzyczny IMM, ul Wrocławska 52.

UM Legnica/ii