Najlepszy harmonijkarz świata zagra w Legnicy

Gregoire Maret
fot. audifax tommy neys/Wikimedia Commons Legnickie Centrum Kultury przygotowało wielka ucztę dla fanów dobrej muzyki. Na koncercie Legnica Jazz Day zagra sam Gregoire Maret, uznawany za najlepszego harmonijkarza ustnego na świecie.
istotne.pl 0 koncert, kultura, jazz, miasto legnica

Reklama

Koncert odbędzie się 21 maja w Sunny Club Music w Legnicy (ul. Gwiezdna 4), początek o godz. 18:00. Przed występem wirtuoza harmonijki na scenie zobaczymy i usłyszymy wrocławską formację Jay Tunes.

Na temat Gregoire'a Mareta (na zdjęciu ze znakomitym jazzmanem i multiinstrumentalistą Marcusem Millerem) z entuzjazmem wypowiadają się nie tylko znawcy muzyki i fani, ale także wielkie światowe gwiazdy. – Gdziekolwiek stanie, kiedykolwiek zbliży harmonijkę do ust, wszyscy wznoszą się na inny poziom – mówi wybitna wokalistka Cassandra Wilson. – Jego gra ma w sobie niezwykle komunikatywnego ducha, co jest rzadkie, ale i esencjonalne dla jazzu – twierdzi gitarzysta Pat Metheny. – Jeśli chodzi o harmonijkę, nie ma w tej chwili nikogo, kto zbliżałby się do jego poziomu – przekonuje pianista Herbie Hancock.

Pochodzący ze Szwajcarii Gregoire Maret wystąpi w Legnicy z kwartetem znakomitych muzyków. Towarzyszyć mu będą:

  • Jon Cowherd (instr. klawiszowe) – stały członek zespołu Cassandry Wilson, grający także z innymi wielkimi gwiazdami, m.in. z Iggym Popem czy Chaką Khan
  • Kendrick Scott (perkusja), muzyk grający m.in. z Patem Methenym czy Joe Lavano
  • Robert Kubiszyn (kontrabas), stale współpracujący m.in. z Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Grzegorzem Turnauem czy Markiem Napiórkowskim.

Bilety kosztują: 45 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu), 30 zł (studenci i uczniowie przed koncertem za okazaniem legitymacji). Przedsprzedaż prowadzą: kasa Legnickiego Centrum Kultury (ul. Chojnowska 2, tel. 76 72 33 706), Galeria „Satyrykon” (Rynek 36, tel. 501 504 115) sklep muzyczny IMM, ul Wrocławska 52.

UM Legnica/ii

Reklama