Ekopiosenka po raz dwudziesty

Ekopiosenka po raz dwudziesty
fot. UM Legnica Agata Buczkowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Wałczu zdobyła Grand Prix XX Ogólnopolskiego Festiwalu Ekopiosenka, który jak co roku zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy.
istotne.pl muzyka, festiwal, ekologia, piosenka

Na scenie MCK wystąpiło w sumie 103 młodych, utalentowanych artystów z takich miejscowości, jak: Zielona Góra, Kłodzko, Wrocław, Gdańsk, Korfantów, Bełchatów, Łambinowice, Jelenia Góra, Wałcz, Bielawa, Lubin i oczywiście Legnica. Uczestnicy prezentowali swoje talenty, śpiewając po dwa utwory, w tym jeden o tematyce ekologicznej.

Jury, oceniając zmagania młodych wokalistów, brało szczególnie pod uwagę dobór repertuaru, nowe piosenki i własne teksty, a także jakość wykonania, umiejętności wokalne, walory muzyczne, sposób przedstawienia problematyki ekologicznej oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody i wyróżnienia wręczyła laureatom zastępczyni prezydenta Legnicy Jadwiga Zienkiewicz.

EkopiosenkaEkopiosenkafot. UM Legnica
EkopiosenkaEkopiosenkafot. UM Legnica
EkopiosenkaEkopiosenkafot. UM Legnica

– Cieszymy się, że wielu uczestników już kolejny raz przyjeżdża do Legnicy, a inni zapowiadają swój powrót na Ekopiosenkę – mówi dyrektorka MCK Beata Kwiecień. – To dobrze świadczy o poziomie naszego festiwalu.

UM Legnica