Ranił kochankę „tulipanem”

Ranił kochankę „tulipanem”
fot. freeimages.com (pepel) Prokuratura Rejonowa w Lubinie oskarżyła 47-letniego mieszkańca tego miasta Dariusza O. o spowodowanie w styczniu br. u swojej partnerki ciężkich obrażeń ciała na skutek uderzenia jej w szyję potłuczoną butelką po piwie. Mężczyzna przebywa w areszcie.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd

Oskarżony oraz pokrzywdzona pozostawali w nieformalnym związku od 2012 r. Poznali się na terapii odwykowej. Nie zamieszkiwali razem, natomiast bardzo często się odwiedzali. Dariusz O. przyjeżdżał do kobiety do Legnicy, a ta do niego do Lubina.

W dniu zdarzenia, tj. 19 stycznia 2015 r., pokrzywdzona pojechała do oskarżonego. Wspólnie wypili piwo, a potem wódkę. W trakcie rozmowy pokrzywdzona zaproponowała rozstanie z uwagi na natarczywość jej byłego partnera, który cały czas nie dawał jej spokoju. To spowodowało, że oskarżony wpadł w złość i rozbitą butelką po piwie zadał pokrzywdzonej cios w szyję.

Kobieta zasłoniła się ręką. Mimo to doznała obrażeń ciała w postaci rany ciętej szyi z przecięciem żył przednich oraz przecięciem tarczycy, rany ciętej tchawicy i rany ciętej ręki prawej. Na ich skutek u pokrzywdzonej wystąpił wstrząs hipowolemiczny, co – zdaniem biegłego medyka sądowego – mogło realnie zagrozić jej życiu.

Dariusz O. wystraszył się tym, co zrobił, i natychmiast wezwał pomoc. Dzwoniąc na pogotowie, przekazał informację, że podciął kobiecie żyły butelką i ta ledwo oddycha.

Podejrzany zaraz po zaistnieniu zdarzenia przyznał się funkcjonariuszowi policji, że to on zadał ranę kobiecie, bo poniosły go nerwy. Dodał, że to przez jej zazdrosnego byłego partnera.

O. został zatrzymany. Był nietrzeźwy. Miał we krwi 2,12‰ alkoholu. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące.

Mężczyzna był wcześniej karany. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dariusz O. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Lubinie.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii