Noc poślubna świeżo upieczonej młodej pary... w areszcie policyjnym. Plus pijana matka

Noc poślubna świeżo upieczonej młodej pary... w areszcie policyjnym. Plus pijana matka
fot. www.sxc.hu (nkzs) Trzy osoby trawiły do policyjnego aresztu po tym, jak doszło do szarpaniny z policjantami. Wszyscy zatrzymani byli pijani. To młoda para i matka jednej ze stron.
istotne.pl alkohol, policja

Wyjątkowo źle wspominać noc poślubną będzie młoda para z Legnicy. Do zdarzenia doszło w sobotę, ok. 23:50. Wówczas dwóch policjantów z Wydziału Prewencji legnickiej policji podjęło interwencję w mieszkaniu w centrum miasta. Po zakończonych czynnościach funkcjonariusze wracali do radiowozu. Na chodniku stał wtedy młody mężczyzna, palił papierosa. Nagle – ni stąd, ni zowąd – zaczął krzyczeć do policjantów i ich obrażać.

Kiedy mundurowi chcieli go wylegitymować, mężczyzna stał się agresywny. Zaczął szarpać funkcjonariuszy za mundury, odpychać ich i kopać. Co więcej, mundurowi po chwili zostali zaatakowani przez dwie kobiety, które żądały uwolnienia zatrzymywanego mężczyzny. Jedna z pań kopała policjantów, druga uderzyła jednego z nich w twarz.

Cała trójka została przewieziona do komendy. Okazało się, że to nowożeńcy (właśnie tego dnia wzięli ślub) oraz matka jednej ze stron. Wszyscy zatrzymani byli pijani. On miał 2,3 promila alkoholu w organizmie, one – ponad 1,5 promila. Trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu zatrzymani dobrowolnie poddali się karze zaproponowanej przez prokuratora.

KMP Legnica/ii