Srebrny sukces młodej szachistki

Szachistka
fot. UM Legnica Ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski Juniorek do lat 16 w szachach powróciła z Karpacza zawodniczka Miedzi Legnica Anna Karykowska. W zawodach wystartowało 37 szachistek, wyłonionych w drodze eliminacji, które zmagały się w 9 rundach.
istotne.pl 0 szachy, miasto legnica

Reklama

15-letnia legniczanka od samego początku plasowała się w czołówce i zasłużenie zajęła miejsce na podium, zdobywając 6,5 pkt. Tym znakomitym wynikiem utorowała sobie drogę do kadry narodowej i reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorek, które zostaną rozegrane w Chorwacji.

Jest to największy sukces Ani, trenującej już 9 lat pod okiem Piotra Kowalaka, i kolejny dowód na to, że szachowych talentów w Legnicy nie brakuje. Koleżanka klubowa Ani Gabriela Maciak również spisała się bardzo dobrze, gromadząc 4,5 pkt i zajmując 17 miejsce.

Za kilka lat możemy mieć legnicki wysyp szachowych talentów, jeśli wdrażany od ubiegłego roku w mieście unikalny, autorski projekt nauczania uczniów początkowych klas szkół podstawowych gry w szachy „Legniczanie dają mata” będzie się cieszył tak wielką, jak obecnie, popularnością wśród dzieci i rodziców.

UM Legnica/ii

Reklama