Godzina dla Ziemi. Wyłącz światło w sobotę o 20:30

Godzina dla Ziemi. Wyłącz światło w sobotę o 20:30
fot. www.sxc.hu (barunpatro) Legnica po raz kolejny przyłącza się do akcji „Godzina dla Ziemi”. Stworzyli ją ekolodzy z organizacji WWF (World Wide Fund for Nature).
istotne.pl akcja, ekologia, wwf, godzina dla ziemi

Odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca od 2007 r. W minionym roku w Godzinie dla Ziemi wzięła udział rekordowa ilość ponad 7000 miast ze 162 państw świata. W samej Polsce uczestniczyły w niej 73 miasta.

Celem akcji jest wyrażenie poparcia dla ochrony klimatu na Ziemi poprzez nakłonienie jak największej liczby ludzi do wyłączenia na godzinę światła oraz urządzeń elektrycznych w domach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. Chodzi o zmotywowanie do przyjęcia postaw proekologicznych oraz troski o zdrowie naszej planety.

Oddziały WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, angażują też ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. Godzina dla Ziemi 2015 w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi, jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina.

Zachęcamy mieszkańców Legnicy, a także administratorów budynków użyteczności publicznej o wyłączenie oświetlenia w sobotę 28 marca od godziny 20:30 do 21:30. W tym czasie wyłączona zostanie np. iluminacja wież Zamku Piastowskiego i oświetlenie zewnętrzne hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lotniczej.

Swoje poparcie dla akcji ratowania morświnów można wyrazić na stronie godzinadlaziemi.pl.

UM Legnica/ii