Niemiecki nie musi być trudny

Niemiecki nie musi być trudny
fot. whitepress.pl Według wielu nauka języka niemieckiego jest trudna, żmudna i nie przynosi efektów. Wbrew pozorom niemiecki nie należy do języków, których ciężko się nauczyć (są za to w niej chiński, japoński i… polski). Trzeba tylko opanować kilka zasad.
istotne.pl

Nauka języka niemieckiego to dla wielu prawdziwa udręka.. a jeszcze więcej z Nas popełnia podstawowy błąd i próbuje uczyć się tłumacząc sobie poszczególne słówka czy zdania. Jednak "wykute na pamięć" sformułowania znikają z głowy już po kilku dniach. Jest to nienaturalny sposób nauki, przez co jego wyniki zazwyczaj są marne – zanim powiemy coś po niemiecku, w myślach układamy zdanie po polsku i dopiero potem je sobie tłumaczymy… Co trwa i nigdy nie pozwoli na płynne porozumiewanie się.

Jak każdy język, tak i niemiecki ma swoje zasady – bardzo bogata deklinacja, skomplikowana budowa zdania, pojawiają się także rodzajniki rzeczowników. Jednak pod tym względem nie różni się aż tak bardzo od innych języków. Niemiecki ma za to tę przewagę, że gramatyka jest w nim bardzo logiczna, jest dużo mniej czasów niż w najpopularniejszym angielskim, a rodzajniki odmieniamy, ale tylko przez cztery przypadki. Ponadto rządzą tutaj twarde reguły. Kiedy już je opanujemy – dalej będzie już tylko łatwiej.

Sporych trudności może natomiast przysporzyć sama niemiecka wymowa. Jeśli chcemy nauczyć się języka naprawdę dobrze, to już wcale nie jest takie proste. Większości uczących się niemieckiego trudności w wymowie sprawiają głoski, które nie istnieją w języku polskim (np. ü, ö) czy też jednosylabowe słowa z długą samogłoską w środku (np. süß, früh). Żeby mówić z dobrym akcentem, potrzeba obycia językowego, możliwości słuchania niemieckiego, przebywania z nim. Najlepszym rozwiązaniem jest więc nauka niemieckiego poprzez konwersacje z lektorem.

Popularność na rynku nauki języków obcych zdobywają internetowe lekcje z lektorem. Są to indywidualne zajęcia, które pozwalają lektorowi na poświęcenie Ci maksimum uwagi. Masz szansę na osłuchanie się z językiem, na używanie go na bieżąco. Nauka niemieckiego zajmie Ci tyle czasu i wydasz na nią tyle pieniędzy... ile sam chcesz. To Ty wybierasz, kiedy chcesz umówić się z lektorem, możesz też wybierać spośród różnych ofert cenowych. Nauka niemieckiego może być łatwa i przyjemna, nie musi być koszmarem.