Lubimy Julka!

Lubimy Julka!
fot. UM Legnica Urwis z Rynku obchodził pierwsze urodziny. Młodzież z V Liceum Ogólnokształcącego, która opiekuje się figurką, częstowała gości tortem i słodyczami. Szczególnie, że był to Dzień Dziecka….
istotne.pl rynek, urodziny

Legnicki Julek miał bardzo słodkie urodziny. Minął rok, odkąd stanął przy Rynku, i legnicka młodzież nie pominęła tego faktu.

– Dbamy o Julka – mówi Aleksander Strzelecki, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. – Choć, jak widać, nie potrzeba mu poklasku, bo zawsze wokół tej figurki są gromadki dzieci – dodaje z uśmiechem.

– Jest to chyba najczęściej fotografowana figura w mieście. Dzieci po prostu lubią Julka – mówi Edward Dobosz, dyrektor legnickiego liceum.

O tym, jak bardzo to miejsce jest lubiane przez dzieci, opowiedziała nam właścicielka pobliskiej kawiarni. – Nie ma godziny, by dzieci nie było przy figurce. Julek ma robione zdjęcia, jest przytulany przez maluchy. Nawet dorośli nie potrafią przejść obojętnie, każdy się zatrzyma, popatrzy i najzwyczajniej uśmiechnie – mówi pani Aneta z Legnicy.

Jak już pisaliśmy Julek ma fanpage na portalu społecznościowym, bo w internecie jest Julka najwięcej.

UM Legnica