Dzieci z Ukrainy wypoczywają w Legnicy

Wizyta
fot. UM Legnica Na zaproszenie legnickiego oddziału TPD z dziesięciodniową wizytą w naszym mieście przebywa grupa dzieci z partnerskiego miasta Drohobycz na Ukrainie. Są to dzieci zarówno z rodzin ukraińskich, jak i polsko-ukraińskich.

Reklama

Z gośćmi, którym towarzyszył m.in. szef legnickiego TPD Kazimierz Pleśniak, spotkał się 1 czerwca w ratuszu prezydent Tadeusz Krzakowski. – Witając was bardzo serdecznie, życzę wspaniałego pobytu w Legnicy – mówił prezydent. – Dziś Dzień Dziecka. Z tej okazji życzę, byście we własnym kraju mogli żyć radośnie i bezpiecznie, a wasze dzieciństwo było szczęśliwe.

Goście opowiadali o swych zainteresowaniach muzyką, sztuką i sportem. Niektórzy zajmują się tańcem, inni śpiewają w polonijnym zespole Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Odrodzenie”.

Przybysze z Drohobycza w Legnicy mieszkają w internacie ZSO nr 4. Zwiedzają miasto, biorą udział w festynach i wycieczkach, np. do Karpacza. Jak sami mówią, w Legnicy wszystko im się podoba – piękne są domy, ulice, szkoły, boiska.

UM Legnica/ii

Reklama