Wakacje coraz bliżej. Prawie 11 tys. uczniów kończy rok szkolny

Wakacje coraz bliżej. Prawie 11 tys. uczniów kończy rok szkolny
fot. freeimages.com (lusi) W piątek 26 czerwca 10 960 uczniów legnickich szkół, prowadzonych przez miasto, odbierze świadectwa. Wśród nich zdecydowana większość, bo aż 5 470, to uczniowie 13 szkół podstawowych.
istotne.pl wakacje, edukacja

813 absolwentów szkół podstawowych pożegna się już ze szkołą, do której uczęszczali przez 6 lat i podejmie od września naukę w gimnazjum. W kończącym się roku szkolnym do 10 gimnazjów miejskich uczęszczało 2 020 uczniów, a 740 uczniów trzecich klas opuści gimnazjalne mury. Stoi przed nimi ważna decyzja o wyborze dalszego kierunku kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej.

Świadectwa odbierze również 3 470 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w tym 1 348 licealistów, 1 614 uczniów techników i 508 uczniów zasadniczych szkół zawodowych.

Wcześniej, 24 kwietnia, świadectwa ukończenia szkoły odebrało 1 172 uczniów klas maturalnych. Nie można również nie wspomnieć o 2 131 przedszkolakach, uczęszczających w tym roku szkolnym do 15 miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, tzw. zerówek.

Wielu rodziców zdecydowało się na posyłanie swoich pociech do przedszkola w czasie wakacji. Wszystkie z miejskich przedszkoli ogólnodostępnych będą pracowały w lipcu lub sierpniu, by umożliwić rodzicom maluchów spokojne kontynuowanie pracy.

UM Legnica/ii