Pożar na Głogowskiej

Pożar na Głogowskiej
fot. UM Legnica W pożarze kamienicy przy ul Głogowskiej spłonęło mieszkanie na drugim piętrze. W lokalu nikt w tym czasie nie przebywał. Strażacy ewakuowali z sąsiedniego mieszkania trzy osoby. Jedna z nich trafiła do szpitala na obserwację.
istotne.pl straż pożarna, pożar

Jak informuje bryg. Andrzej Szymański z legnickiej straży pożarnej, ogień zauważono około godziny 8 rano. Walczyło z nim 8 zastępów straży. Spłonęło mieszkanie na drugim piętrze. Położone piętro niżej zostało zalane wodą.

Z powodu dużego zadymienia strażacy ewakuowali trzech lokatorów z sąsiedniej kamienicy. Jeden z nich trafił na obserwację do szpitala z powodu stwierdzenia we krwi podwyższonego stężenia tlenku węgla.

PożarPożarfot. UM Legnica
PożarPożarfot. UM Legnica
PożarPożarfot. UM Legnica
PożarPożarfot. UM Legnica

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Mogło nią być zaprószenie na poddaszu ognia, który przedostał się przez strop do mieszkania na drugim piętrze.

Kamienica, w której wybuchł pożar, jest w zasobach gminy. Jak informuje Ryszard Lisiecki, zastępca dyrektora Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, lokatorom zostanie udzielona niezbędna pomoc.

UM Legnica/ii