Wystawa ilustracji w sam raz na ferie

Wystawa ilustracji w sam raz na ferie
fot. UM Legnica W Galerii Satyrykonu (Rynek) czynna jest wystawa Moniki Hanulak, asystentki z Pracowni Ilustracji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
istotne.pl wystawa

Artystka zajmuje się rysunkiem, ilustracją i projektowaniem książek. Współtworzy także nieformalną grupę artystyczną CMYK, zajmującą się projektowaniem książek nietypowych, organizowaniem wystaw ilustracji i książki autorskiej.

Monika Hanulak jest laureatką wielu prestiżowych nagród w kraju i za granicą. M.in. za graficzne opracowanie „Wierszy dla dzieci” Tuwima otrzymała nagrodę Bolognia Pagazzi Award. Była to pierwsza polska książka nagrodzona w historii tego konkursu.

Monika Hanulak jest też autorką opracowania graficznego i ilustracji m.in. do książek „Kic-kic kontra generał Gąsienica”, „Debata filozoficzna Królika z Dudkiem o Sprawiedliwości” do tekstu Leszka Kołakowskiego, „Pampilio” do tekstu Ireny Tuwim czy „Boucles d′Or et les deux ours” do tekstu Zidrou dla francuskiego wydawnictwa Rouergue.

PlakatPlakatfot. UM Legnica

Artystka wyróżnia się wyrazistością kompozycji, wyjątkową precyzją oraz nieprzeciętnym zmysłem projektowania. Podczas trwających ferii warto obejrzeć tę wystawę razem z dziećmi.

UM Legnica/ii