Pijani zamienili się za kierownicą. On miał zakaz prowadzenia, ona nie miała prawa jazdy

Pijani zamienili się za kierownicą. On miał zakaz prowadzenia, ona nie miała prawa jazdy
fot. www.sxc.hu (nkzs) W ręce policji wpadły dwie osoby, które po pijanemu kierowały autem. Kobiecie grozi do 2 lat więzienia, mężczyźnie – do trzech.
istotne.pl alkohol, policja

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 7 września, około 15:00. Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwie osoby: 42-letniego mężczyznę i 34-letnią mieszkankę powiatu legnickiego. Mundurowi, patrolując miasto, zauważyli na jednym z rond samochód z otwartymi drzwiami przedziału ładunkowego. Prowadził go mężczyzna.

Jadąc za pojazdem, funkcjonariusze w lusterkach bocznych auta zobaczyli, że za kierownicą nagle pojawiła się kobieta. Po kilkunastu metrach samochód nagle zjechał na drogę gruntową i się zatrzymał.

Jak się okazało, 42-letni kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, widząc patrol, postanowił się zamienić za kierownicą z pasażerką. Oboje byli pijani. On miał blisko 2,5 promila w organizmie, ona – prawie 3 promile. Co więcej, mieszkanka powiatu legnickiego nie miała prawa jazdy.

Teraz grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast 42-latkowi za złamanie sądowego zakazu może grozić nawet do 3 lat więzienia.

KPP Bolesławiec/ii