Inspiracje Sarneckiego w Galerii Satyrykonu

Inspiracje Sarneckiego w Galerii Satyrykonu
fot. LCK W piątek, 12 wrześniam w Galerii Satyrykom (Rynek 36) odbędzie się wernisaż wystawy Norberta Sarneckiego „Skąd pan czerpie inspiracje?”. Początek o godz. 17:00, wstęp wolny.
istotne.pl wystawa, kultura

Norbert Sarnecki tak mówi o swojej wystawie:

Mogę objaśnić klucz, według którego realizuję moje autorskie rzeźby. Zamysł każdej z nich musi mnie rozbawić; dopiero potem zaczyna się analizowanie kwestii technicznych i formalnych nowego dzieła. Oczywiście, niebagatelną sprawą jest późniejsza „brudna” część pracy, wielokrotnie już opisywana przez różnych rzeźbiarzy, jako proces wyjątkowo ciężki oraz uszczuplający zapasy sił i zdrowia, ale jeśli rzeźba mnie naprawdę cieszy, to łatwiej znieść trudy jej wykonania, szybko zapominając o traumie fizycznej pracy.

Sarnecki to znakomity i nietuzinkowy rzeźbiarz od wielu lat związany z Satyrykonem. Absolwent ASP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wojciecha Józefa Petruka. W latach 2001-2009 asystent w pracowni rzeźby ASP prof. Wojciecha Kujawskiego. W 2010 r. uzyskał tytuł doktorski za pracę „Nie-pomniki w przestrzeni miasta”. Laureat stypendiów (w tym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i nagród, uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych. Laureat Satyrykonu w 2004 r. za pracę „Ucieczka z biura” (Złoty Medal) i zdobywca Nagrody Prezydenta Miasta Legnicy za pracę „Fryderyk był także Wielkim Smakoszem” w 2010 r. Autor medali Satyrykon 2005 i Satyrykon 2014.

LCK/UM Legnica/ii