Ukazał się wrześniowy numer „Legnicy.eu”

Ukazał się wrześniowy numer „Legnicy.eu”
fot. UM Legnica Jest już osiemnasty, wrześniowy, numer bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”, wydawanego przez Miasto.
istotne.pl um legnica

Samorządowy magazyn dostępny jest w wielu placówkach i instytucjach miejskich, w zakładach opieki zdrowotnej, galeriach handlowych, hipermarketach, w Ratuszu i Akademii Rycerskiej, na pocztach, w spółdzielniach mieszkaniowych, hotelach, niektórych sklepach i restauracjach czy punktach usługowych. Każdy numer trafia też do kilkunastu bibliotek regionalnych i naukowych w całym kraju. Wersję elektroniczną można pobrać w formie PDF na stronie www.legnica.eu.

Wrześniowy numer przynosi wiele interesujących artykułów. Czytelnicy poznają 49 projektów Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią pod głosowanie mieszkańców. Głosować będziemy od 1 do 8 października. Redakcja periodyku pisze o udanej rewolucji śmieciowej, której efektem w Legnicy jest m.in. bardzo znaczący wzrost ilości odpadów segregowanych. Zajmuje się też legnicką oświatą w kontekście nowego roku szkolnego.

OkładkaOkładkafot. UM Legnica

– Przybliżamy mieszkańcom ważne inwestycje: przebudowy ulic Witelona i Skarbka, Jaworzyńskiej, Moniuszki, Galaktycznej i Plutona. Przedstawiamy nowy parking przy nowej Klubowej, kolejne miejsce rekreacji w Parku Bielańskim i nowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 19 – wyliczają twórcy miesięcznika. – Zachęcamy do lektury artykułów prezentujących osiągnięcia naszej gminy i piękne, humanitarne postawy legniczan. Miłośnicy historii miasta, jak zawsze, znajdą również coś dla siebie.

UM Legnica/ii