Święto Straży Miejskiej

Święto Straży Miejskiej
fot. UM Legnica Już 23 lata minęły od powstania legnickiej Straży Miejskiej. W piątek, 29 sierpnia, funkcjonariusze obchodzili swoje święto. Były awanse, gratulacje, tablet dla strażniczki, która wygrała konkurs „Panoramy Legnickiej”, i tort.
istotne.pl święto, sm bolesławiec

Uroczystości odbyły się w Akademii Rycerskiej. Uczestniczył m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Szynalski, przedstawiciele legnickich służb, z którymi straż współpracuje, firm i instytucji.

– Straż Miejska została stworzona dla mieszkańców – mówił komendant Mirosław Giedrojć. – Zawód strażnika jest trudny, pełen napięć i stresów. Od tej pracy zależy często zdrowie i życie ludzi. To trudny zawód, ale jednocześnie piękna przygoda.

W legnickiej straży pracują obecnie 53 osoby, w tym sześć na etatach cywilnych. Jest wśród strażników wiele pań, które – jak wspomniał prezydent – ocieplają też wizerunek tej formacji. I właśnie jedna z pań, Katarzyna Gmerek, wygrała konkurs „Panoramy Legnickiej” na najlepszego strażnika miejskiego, pod patronatem prezydenta Legnicy. Kolejne dwa miejsca zajęli: Justyna Janusz i Marcin Niewiadomski.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zwrócił uwagę, że praca w Straży Miejskiej cieszy się bardzo dużym powodzeniem, czego przykładem jest fakt, że na jedno wolne miejsce w konkursie zgłosiło się aż 40 kandydatów. – Doceniam waszą służbę – mówił prezydent. – W imieniu mieszkańców liczę bardzo na wasze poświęcenie i oddanie. Wszystkim funkcjonariuszom życzę sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

UM Legnica/ii