Wakacyjne remonty w szkołach za ponad milion sto tysięcy

Wakacyjne remonty w szkołach za ponad milion sto tysięcy
fot. Wikimedia Commons Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Nie odpoczywają wówczas jednak ekipy zajmujące się remontami obiektów oświatowych.
istotne.pl edukacja, inwestycja, um legnica

Dla nich to okres szczególnie wytężonej pracy. Wykonywane są zarówno drobne naprawy, jak i poważne remonty. W tym roku w Legnicy ich wartość przekroczyła 1,175 mln zł. W każdym przypadku celem prac była poprawa warunków funkcjonowania przedszkoli, szkół i innych obiektów.

Przykładów jest bardzo wiele. Oto niektóre z nich. W Miejskim Przedszkolu nr 4 przebudowano pomieszczenia kuchni za 50 tys. zł. W Szkole Podstawowej nr 2 wyremontowano części dachu i kominów (65 tys. zł), w „czwórce” remontowany był korytarz (45 tys. zł), w „siódemce” dostosowano pomieszczenia i urządzenia sanitarne do potrzeb sześciolatków (155 tys.), z kolei w SP nr 16 przebudowano sanitariaty za 65 tys. zł. W Zespole Placówek Specjalnych remontowano dach i podłogę sali gimnastycznej (ok. 50 tys. zł), w Gimnazjum nr 5 – korytarze i klatki schodowe (27 tys. zł), w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przebudowane jest oświetlenie nad basenem, a w Zespole Szkół Ekonomicznych zakończył się remont dachu ceramicznego, którego wartość szacowana jest na ponad 550 tys. zł.

Przypomnieć warto, że ekipy budowlane również w czasie wakacji kontynuowały rewitalizację elewacji i dachu budynku Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych.

UM Legnica/ii