Dzień bez Samochodu. Dowód rejestracyjny i prawo jazdy zamiast biletu MPK

Dzień bez Samochodu. Dowód rejestracyjny i prawo jazdy zamiast biletu MPK
fot. UM Legnica W poniedziałek, 22 września, z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego u zbiegu ul. Złotoryjskiej i legnickiego Rynku odbędzie się happening połączony z wystawą taboru autobusowego MPK.
istotne.pl dzień bez samochodu, mpk legnica

Miejski przewoźnik jest organizatorem wydarzeń obchodów Dniem bez Samochodu. Impreza, objęta honorowym patronatem prezydenta Legnicy, potrwa od 10:00 do 16:00.

Pracownicy MPK będą uczyć dzieci bezpiecznego i kulturalnego korzystania z miejskich autobusów. Atrakcją dla legniczan będą prezentacje zmotoryzowanych patroli policji na motocyklu i w radiowozie, Straży Miejskiej na rowerach oraz zaprzyjaźnionych motocyklistów na ich wspaniałych maszynach.

Członkowie Koła Młodych Medyków, działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona, zorganizują pokazy ratownictwa medycznego. Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Ekorama–Legnica będzie propagować zdrowy styl życia, rekreację rowerową i krajoznawstwo. Cykliści opowiedzą o swoich wycieczkach i pokażą dalekobieżne wyposażenie rowerzysty. Rowerowe nowinki zaprezentuje sklep rowerowy Bike–Centrum z Legnicy.

Wiele atrakcji i konkursów z nagrodami przygotowano dla dzieci i młodzieży. O godzinie 11:00 nastąpi wręczenie nagród ufundowanych przez producenta autobusów, firmę Solaris Bus&Coach, zwycięzcom konkursu plastycznego dla dzieci pod hasłem. „Bezpieczna i kulturalna podróż autobusem komunikacji miejskiej”.

Od szeregu już lat legniccy kierowcy mogą podczas Dnia bez Samochodu (22 września) pozostawić swoje auta na parkingach i korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MPK. Wystarczy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny i prawo jazdy, które zastąpią bilet.

UM Legnica/ii