LCK poszukuje artystów amatorów

LCK poszukuje artystów amatorów
fot. UM Legnica Legnickie Centrum Kultury ogłasza nabór do znanego w kraju i poza granicami Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”. Zainteresowani mogą przyjść na spotkania 4 i 11 września o godzinie 16:00 do Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Bilsego).
istotne.pl kultura

– Jedyne ograniczenie wiekowe jest takie, że kandydat do Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica” nie może mieć mniej niż 6 lat – mówi Elżbieta Tor, szefowa zespołu. – Poza tym zapraszamy wszystkich chętnych, którzy lubią foklor, taniec, śpiew i naprawdę chcieliby występować w naszym zespole. Poziom umiejętności nie jest na tym etapie najważniejszy, ponieważ artyści i tak są przez nas szkoleni. Dodam, że poza tancerzami i wokalistami szukamy także muzyków. Mogą to być np. uczniowie szkół muzycznych, ale i starsze osoby, które lubią grać na ludową nutę

Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” to licząca się na Dolnym Śląsku grupa folklorystyczna. Posiada prestiżowy certyfikat CIOFF, międzynarodowy dokument potwierdzający profesjonalizm. Artyści ZPiT biorą więc udział nie tylko w krajowych imprezach folklorystycznych, ale są zapraszani także na ważne, światowe festiwale.

ZPiT „Legnica” został też wybrany do udziału w VII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska we Wrocławiu jako jedna z kilkunastu – na setki działających w województwie grup folklorystycznych. Ten festiwal odbędzie się w najbliższy weekend.

UM Legnica/ii