Szachownice na Zakaczawiu gotowe

Szachownice na Zakaczawiu gotowe
fot. UM Legnica Na Zakaczawiu zakończyły się prace związane z realizacją kolejnego w tym rejonie zadania w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Na placu Targowym Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej dokonał odbioru końcowego szachownic.
istotne.pl inwestycja, pieniądze, um legnica

Miłośnicy tej królewskiej gry mogą już toczyć pojedynki przy estetycznych stolikach. Przypomnijmy, że przed laty była tutaj szachownica, która uległa zniszczeniu. Mieszkańcy w ramach LBO przegłosowali, by tu powróciła. I tak się stało.

W tym rejonie miasta mieszkańcy wybrali też w głosowaniu rewitalizację podwórka w obrębie ulic Wrocławskiej, Daszyńskiego, Czarnieckiego i Kazimierza Wielkiego. Zadanie zostało zakończone w sierpniu. Powstał plac rekreacyjny z urządzeniami zabawowymi dla dzieci, a także zasiek mieszczący pojemniki na odpady.

Głosujący zdecydowali również o budowie podwórkowych chodników w obrębie ulic: Drukarskiej, Moniuszki i św. Trójcy oraz szachownicy na placu Targowym. Chodniki z kostki betonowej zostały ułożone w sierpniu. Ułatwiają dojście na podwórze i do bloków.

W tym samym wnętrzu blokowym, również w sierpniu, zakończona została budowa placu zabaw dla dzieci z częścią rekreacyjną. Miejsce to zmieniło wygląd dzięki różnorodnym, funkcjonalnym i kolorowym urządzeniom.

UM Legnica/ii