Straż Graniczna zatrzymała prawie 40 osób w czasie weekendu

Straż Graniczna zatrzymała prawie 40 osób w czasie weekendu
fot. Nadodrzański OSG Strażnicy graniczni nie próżnowali w weekend. Zatrzymali 39 osób, które naruszyły prawo. Wśród nich są Rumuni, Rosjanie, Azerowie, Tunezyjczycy, Pakistańczycy, Bułgarzy, Ukraińcy, a nawet Polacy.
istotne.pl legnica, zgorzelec, straż graniczna

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej miał w weekend ręce pełne roboty. Funkcjonariusze z Kłodzka, Świecka i Ludwigsdorfu–Zgorzelca ustalili, że 18 osób usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę. Wśród nich 5 obywateli Rosji pochodzenia czeczeńskiego. Zostali oni zatrzymani w okolicach Świecka.

Niespełna tydzień wcześniej wspomniani cudzoziemcy wjechali do Polski i złożyli wnioski o nadanie im statusu uchodźcy. Po kilku dniach pobytu w ośrodku dla obcokrajowców stwierdzili, że... pojadą do Belgii.

Teraz będą musieli wrócić do ośrodka i poczekać na decyzję urzędu ds. cudzoziemców.

Natomiast funkcjonariusze z Legnicy, Wrocławia i Zgorzelca zatrzymali 7 Ukraińców i Azera, którzy nie mieli dokumentów pozwalających im na legalne przebywanie w naszym kraju. Wobec całej ósemki wszczęto postępowanie administracyjne.

Co więcej, mundurowi z Tuplic i Zgorzelca zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się wyłudzonymi wizami. W swojej ojczyźnie uzyskali wizy pozwalające na pracę w Polsce, ale po przyjeździe tutaj nie szukali zatrudnienia, lecz... odwiedzali znajomych, robili zakupy i wyjeżdżali do innych państw UE.

Szczegóły na stronie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

NoOSG/ii