Ruszyła 22. Legnicka Akademia Filmowa

Ruszyła 22. Legnicka Akademia Filmowa
fot. laf.art.pl W Legnicy odbywają się jedne z najstarszych i najlepszych w kraju warsztatów filmu animowanego.
istotne.pl film, impreza

Na warsztatach Legnickiej Akademii Filmowej (LAF) uczestnicy uczą się samodzielnej realizacji filmowej. Prowadzą je najlepsi specjaliści od animacji. LAF potrwa 10 dni, od 13 do 23 sierpnia. W tym czasie na legniczan czekają imprezy towarzyszące warsztatom. Wstęp na nie jest bezpłatny.

W piątek i sobotę (15, 16 sierpnia) o 22:00 na skateparku zaprezentowane zostaną filmy animowane zrealizowane m.in. przez studio Platige Image Tomasza Bagińskiego.

Dla najmłodszych w weekend (16, 17 sierpnia) odbędzie się pokaz filmów zarówno tych najstarszych, jak i współczesnych. Zobaczyć będzie można m.in. film stworzony w 1947 roku pt. „Za króla Krakusa”, „Dinozaury” Witolda Giersza oraz filmy jednego z wykładowców LAF-u, Stanisława Lenartowicza. 16 i 17 sierpnia od 10:00 do 18:00 odbędą się warsztaty dubbingu realizowane przez Film Factory Studio z Warszawy. Warsztaty poprowadzą m.in. Beata Kawka i Piotr Grabowski.

W działaniach młodych filmowców weźmie udział 45 osób z całego kraju: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Opola, Piotrkowa Trybunalskiego i innych miejsc. Uczestnicy będą poznawać sztukę samodzielnego tworzenia filmów animowanych pod okiem świetnych wykładowców. Zajęcia poprowadzą m.in.: Stanisław Lenartowicz, autor m.in. polskiej wersji „Ulicy Sezamkowej” i znakomity spec od filmowych efektów specjalnych czy Piotr Nawrocki, animator z łódzkiego studia SE-MA-FOR, zajmujący się m.in. animacjami do „Zajączka Parauszka”. Natomiast udźwiękowieniem filmów zajmie się ZGAS, czołowy polski beatboxer.