5 przestępców drogowych w rękach policji. Trzech po narkotykach, dwoje po alkoholu

5 przestępców drogowych w rękach policji. Trzech po narkotykach, dwoje po alkoholu
fot. KMP Legnica Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, miasto legnica

Reklama

– W minioną sobotę, w ciągu zaledwie kilku godzin, funkcjonariusze legnickiej drogówki wyeliminowali z legnickich dróg aż trzech nieodpowiedzialnych kierowców w wieku 24, 28 i 33 lat – informuje podkom. Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Wstępne badanie narkotesterem wykazało u mieszkańców powiatu legnickiego pozytywny wynik na zawartość środków odurzających w ich organizmie. Mężczyznom została pobrana krew do dalszych badań oraz zatrzymano im uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali w Niedźwiedzicach 41-letnią mieszkankę powiatu słubickiego, która kierowała w stanie nietrzeźwości pojazdem marki VW. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zaś 11 kwietnia na ulicy Rataja w ręce policjantów z drogówki wpadł 43-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna, mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu, kierował pojazdem marki Citroën.

Rzeczniczka:

Dalszy los bezmyślnych kierowców leży w rękach sądu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Reklama