Audi uderzyło w drzewo. Dwaj uczestnicy zdarzenia pijani, pasażer ciężko ranny

Auto
fot. KMP Legnica Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie.
istotne.pl 183 policja, wypadek, miasto legnica

Reklama

Komenda Miejska Policji w Legnicy:

Kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu, są przekonani, że promile nie wpływają na ich koncentrację, szybkość reakcji, ocenę odległości i szybkości na drodze. Często wychodzą z założenia, że do domu to tylko parę metrów, kilometrów i na pewno nic się nie stanie.

Otóż, okazuje się, że życie pisze różne scenariusze i w jednej chwili możemy stracić wszystko, co dla nas najcenniejsze – zdrowie lub życie: własne oraz pasażerów, których przewozimy.

Jak nietrzeźwa i bezmyślna jazda samochodem może zakończyć się uszkodzeniem ciała, przekonali się w miniony weekend mieszkańcy powiatu legnickiego. – W piątkową noc, kilka minut po północy, w Grzymalinie kierujący pojazdem marki Audi A6, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, po czym samochód zatrzymał się w przydrożnym rowie na dachu – informuje podkom. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – W wyniku tego zdarzenia trzech mężczyzn z licznymi obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Jak się okazało, dwaj z nich, w tym kierowca, byli pijani; mieli ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policja: – Pasażer, który podróżował z nimi na tylnym siedzeniu bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, odniósł najpoważniejsze obrażenia ciała i pozostał w szpitalu.

Sprawą zajmują się policjanci z Chojnowa.

Reklama