Po pijanemu spowodował kolizję z ciężarówką na A4 i uciekł. 30-latek w rękach policji

Po pijanemu spowodował kolizję z ciężarówką na A4 i uciekł. 30-latek w rękach policji
fot. KMP Legnica Młodemu mężczyźnie grozić mogą kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów, a także konsekwencje finansowe.
istotne.pl alkohol, policja, kolizja, miasto legnica

Do kolizji doszło na A4 na wysokości węzła Chojnów-Złotoryja. – Kierujący pojazdem marki Ford Focus spowodował zdarzenie drogowe z samochodem ciężarowym marki DAF, po czym porzucił pojazd i uciekł z miejsca. Z informacji, które zgromadzili policjanci, wynikało, że mężczyzna oddalił się w kierunku Brochocina i prawdopodobnie był nietrzeźwy, a w trakcie ucieczki miał zgubić spodnie – informuje podkom. Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

I dodaje:

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do poszukiwań sprawcy. Do przeszukania terenu i zatrzymania uciekiniera włączyli się złotoryjscy policjanci, którzy po chwili zauważyli idącego drogą mężczyznę bez spodni i butów. Natychmiast informację przekazali chojnowskim policjantom, którzy zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy zdarzenia drogowego.

Od 30-latka czuć było wyraźną woń alkoholu, więc mężczyznę poddano badaniu alkomatem. Okazało się, że podejrzewany miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcę, mieszkańca powiatu krapkowickiego, osadzono w policyjnym areszcie. Mężczyzna przyznał się do jazdy po pijanemu. Tłumaczył to tym, że bardzo chciało mu się pić, a w aucie miał tylko alkohol.

Rzeczniczka:

Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. 30-latek nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej oraz grzywny i kary pieniężnej w wysokości od 5 tys. do 60 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.