Ukrainiec wpadł z… podrobionym litewskim dowodem

Podrobiony litewski dowód
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej Cudzoziemiec będzie musiał wyjechać z naszego kraju w ciągu 15 dni.
istotne.pl 183 straż graniczna, miasto legnica

Reklama

3 marca mundurowi z Placówki Straży Granicznej w Legnicy na A4 wytypowali do kontroli samochód osobowy, którego kierowcą okazał się 42-letni obywatel Ukrainy.

– W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemiec jest w posiadaniu litewskiego dowodu osobistego wystawionego na zupełnie inne dane. W wyniku szczegółowej weryfikacji autentyczności dokumentu stwierdzono, że jest on w całości podrobiony na wzór oryginalnego. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie przygotowawcze. – Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i poddał dobrowolnie karze grzywny w wysokości 3,5 tys. złotych – dodaje mjr J. Konieczniak. – Dodatkowo Komendant PSG w Legnicy wydał wobec niego decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium RP, na podstawie którego obywatel Ukrainy w terminie 15 dni będzie musiał wyjechać z naszego kraju. W decyzji zawarto również zakaz wjazdu na teren krajów strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Reklama