Pościg za naćpanym nastolatkiem bez prawa jazdy

Pościg za naćpanym nastolatkiem bez prawa jazdy
fot. KPP Bolesławiec Młodemu mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, pościg, narkotyki

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 grudnia, około godziny 23:00, na skrzyżowaniu Dworcowej z Bramą Głogowską w Legnicy. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji zauważyli kierującego pojazdem marki Renault. Sposób jazdy kierowcy wskazywał na to, że może być on pijany.

Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mimo wydawanych i widocznych znaków do zatrzymania kierujący kontynuował jazdę. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

W pewnym momencie uciekinier, wjeżdżając w ulicę Szpitalną, zatrzymał pojazd. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą ucieczkę, zastawiając jego renaulta radiowozem.

18-letni legniczanin został zatrzymany. Jak się okazało, nie ma on uprawnień do kierowania.

Mało tego, widząc nienaturalne i silne pobudzenie nastolatka, mundurowi postanowili go przebadać alko- i narkotestem. Wyszło na jaw, że młody mężczyzna jest trzeźwy, ale prowadził auto pod wpływem środków odurzających.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozić mu może kara od trzech miesięcy do pięciu lat odsiadki, a także nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.