Kradł paliwo z ciężarówek

Kradł paliwo z ciężarówek
fot. KMP Legnica 28-latkowi, podejrzanemu m.in. o kradzież 570 l oleju napędowego, grozić może kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Legnicka drogówka patrolująca autostradę A4 otrzymała od dyżurnego zgłoszenie o usiłowaniu włamania do baku paliwa pojazdu ciężarowego w miejscowości Strupice. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce.

W trakcie dojazdu mundurowi zwrócili uwagę na pieszego poruszającego się autostradą w kierunku Wrocławia. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, co robi o 2:00 w nocy na A4, ani tego, skąd przyszedł i dokąd próbuje się dostać. Od razu było widać, że próbuje coś ukryć.

Policjanci zauważyli, że odzież podejrzanego nasiąknięta jest płynem ropopochodnym, a co za tym idzie – wokół mężczyzny unosiła się intensywna woń oleju napędowego.

28-latek z gminy Prochowice został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, podejrzany ma koncie kradzież 570 l oleju napędowego. Co więcej, mężczyzna próbował też włamać się do zbiornika paliwa pojazdu marki DAF. (Chciał wtedy ukraść 1200 l paliwa).

Straty, jakie swą przestępczą działalnością spowodował 28-latek, oszacowano na ponad 2 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty. Ten przyznał się do winy. Teraz grozić mu może do 10 lat więzienia.