Bus zawisł na barierach. Kierowca był po narkotykach

Bus zawisł na barierach. Kierowca był po narkotykach
fot. KMP Legnica Teraz kierującemu autem marki Peugeot Jumper grozić może kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, narkotyki

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 22 czerwca, około godziny 7:00, na alei 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Legnicy. Kierujący samochodem marki Peugeot Jumper prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy.

Chwilę potem staranował bariery energochłonne i po kilku metrach ponownie uderzył w lampę. Efekt? Auto zawisło na barierach.

Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci i ratownicy medyczni. – Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu był bardzo pobudzony i agresywny. Funkcjonariusze od razu zauważyli jego nieracjonalne zachowanie się; zdecydowano o przeprowadzeniu badań na zawartość narkotyków w organizmie – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Narkotester od razu wykazał, że kierowca jest pod wpływem środków odurzających z grupy amfetamina/metamfetamina. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rzeczniczka dodaje:

Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Na szczęście nikt w tym miejscu nie jechał rowerem ani nie szedł. Lekkomyślność, brawura, brak wyobraźni i rozwagi za kierownicą często prowadzą do tragicznych zdarzeń drogowych.

Pamiętaj, aby nie wsiadać za kierownicę samochodu pod wpływem narkotyków oraz alkoholu. Bądź rozsądny i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze.

Kierującemu grozić może teraz do dwóch lat odsiadki.