Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu

Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu
fot. freeimages.com (Lotus Head) Policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety, ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy.
istotne.pl alkohol, policja

16 czerwca na ulicy Libana w Legnicy policjanci z drogówki zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi. – Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego woń alkoholu, wobec powyższego dokonano sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że legniczanin miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

I dodaje:

Za popełnione przestępstwo 56-letni mieszkaniec Legnicy odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP:

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary – sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.