Napadł i okradł niepełnosprawną kobietę. Recydywista aresztowany

Napadł i okradł niepełnosprawną kobietę. Recydywista aresztowany
fot. KMP Legnica 39-latkowi grozić może kara od dwóch do nawet osiemnastu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, rozbój

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę rozboju, do którego doszło w miniony piątek w Legnicy.

Mężczyzna napadł na schorowaną kobietę poruszającą się za pomocą tzw. balkonika. Agresor wyszedł z założenia, że taki napad nie sprawi mu problemu, a kobieta nie będzie w stanie się obronić. – Jak ustalono, sprawca, wykorzystując przewagę fizyczną i niepełnosprawność pokrzywdzonej, złapał kobietę za rękę i, przytrzymując, kierował wobec niej groźby pozbawienia życia – mówi sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej Komendy Miejskiej Policji. – Następnie zabrał należący do kobiety telefon komórkowy, pieniądze w kwocie 20 zł i dokumenty, po czym oddalił się.

Kryminalni bardzo szybko ustalili, kim jest sprawca rozboju, i już następnego dnia zatrzymali 39-letniego mieszkańca Legnicy podejrzewanego o ten czyn. (Odzyskali również skradziony telefon).

Co więcej, zatrzymany ma na swoim koncie również przywłaszczenie znalezionej karty bankomatowej, którą posłużył się prawie 50 razy w przeciągu kilku dni, a także usiłowanie rozboju. (Co ciekawe, w tym ostatnim przypadku także zaatakował... starszą kobietę. Próbował wyrwać jej torebkę. Jednak zamierzonego celu nie osiągnął – z uwagi na postawę pokrzywdzonej).

Mężczyzna był już karany za tego typu przestępstwa. Sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Teraz recydywiście grozić może kara od dwóch do nawet osiemnastu lat pozbawienia wolności.