Sprawdź, jak dojechać na cmentarz w dniu Wszystkich Świętych

Sprawdź, jak dojechać na cmentarz w dniu Wszystkich Świętych
fot. freeimages.com (bzyk1975) Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji uruchomi 1 i 2 listopada dodatkowe linie autobusowe i zwiększy częstotliwość kursów, by ułatwić dojazd do Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej.
istotne.pl wszystkich świętych

W tych dniach, jak informuje miejski przewoźnik, w okolicach cmentarza autobusy wszystkich linii w godz. 9.00-18.00 będą kursować z częstotliwością co 6 minut.

Dodatkowe kursy:

  • linia „1 Bis” (8 kursów) trasa: Ceglana – Pątnowska/Rondo – Ceglana
  • linia „2 Bis” (9 kursów) trasa: Śląska – Poznańska – Śląska
  • linia „24” (16 kursów) trasa: Domejki – Iwaszkiewicza – Domejki.

Dodatkowe linie:

  • linia „C1” (16 kursów) trasa: Grabskiego/ZUS – Złotoryjska – pl. Słowiański –Witelona – Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – Moniuszki – Wrocławska – Sikorskiego – rondo Niepodległości – Piłsudskiego – Iwaszkiewicza/pętla i odwrotnie
  • linia „C2” (14 kursów) trasa: Nowodworska/LPWiK – Zamiejska – Rzeczypospolitej – Moniuszki – Wrocławska – Sikorskiego – Śląska – Sudecka/Karkonoska i odwrotnie.

Informacje o godzinach odjazdów znajdziemy na przystankach autobusowych oraz na stronie MPK.

Na cmentarz w Jaszkowie dojedziemy linią „C” relacji Domejki MPK – Cmentarz Jaszków – Domejki MPK. Autobus kursować będzie zgodnie z rozkładem jazdy – tak jak w niedziele i święta. Na wszystkich liniach obowiązują bilety MPK.

Autobusy komunikacji miejskiej (poza liniami i kursami dodatkowymi) w dniu Wszystkich Świętych będą kursować, jak w niedziele i święta, a w Dniu Zadusznym – jak w soboty.