Tusze do drukarek atramentowych – czym kierować się przy zakupie?

Tusze do drukarek atramentowych – czym kierować się przy zakupie?
fot. seltrade.pl Drukarki atramentowe są powszechnie wykorzystywane w domach, biurach i innych miejscach, ponieważ koszt ich zakupu nie jest wygórowany. Dokonując zakupu urządzenia, należy jednak wziąć pod uwagę cenę zakupu materiałów eksploatacyjnych, czyli przede wszystkim tuszów. Na co zwrócić uwagę, kupując tusz?
istotne.pl drukarnia

Tusze pigmentowe i barwnikowe – jakość wydruku

Tusz do drukarki atramentowej stanowi pojemnik z atramentem, który dzięki wyposażeniu w odpowiedni mechanizm elektroniczny podaje tusz do głowicy urządzenia. Rozróżniamy dwa rodzaje tuszów: pigmentowe i barwnikowe, które różnią się wydrukiem. Z tego względu kupując drukarkę, należy sprawdzić, który z nich jest wykorzystywany. Pigmentowe tonery do drukarek umożliwiają otrzymanie wydruku o ostrych konturach. Na papierze dowolnej jakości dobrze będzie wyglądał tekst, jak i grafika. Tusz pigmentowy jest polecany między innymi do drukowania wizytówek i dyplomów. Z kolei barwnikowe tonery do drukarek hp i popularnych urządzeń innych firm wymagają stosowania papieru wysokiej jakości, ale pozwalają na perfekcyjne wydruki zdjęć i grafik. Znaczna część popularnych producentów oferuje przede wszystkim drukarki zasilane tuszami barwnikowymi. Pojawiają się również drukarki, w których stosuje się tusze pigmentowe i barwnikowe, co pozwala na uzyskanie ostrych konturów i żywych kolorów. Wybierając drukarkę, trzeba wziąć pod uwagę, że modele przeznaczone do wydruku zdjęć kosztują więcej niż urządzenia wykorzystywane do prac biurowych. Na dodatek konkretny model drukarki może zużywać więcej lub mniej tuszu w porównaniu z innymi.

Tusz oryginalny, zamiennik lub tusz regenerowany – który wybrać?

Zamiast kupować nowy toner do drukarki można go zregenerować w specjalnym punkcie, ale jego jakość może odbiegać od tuszu oryginalnego lub zamiennika. Oczywiście pod względem ekonomicznym jest to najbardziej opłacalna opcja. Oryginalny toner do drukarki brother i dowolny toner danego producenta przeznaczony do konkretnej drukarki zawsze stanowi pewne rozwiązanie, ale warto rozejrzeć się również wśród zamienników, ponieważ większość z nich nie odbiega jakością od oryginałów, o czym można się przekonać, korzystając z dostępnych propozycji Seltrade.pl. Warto jednak sprawdzić parametry tuszów, aby wybrać odpowiedni, ponieważ różnią się ceną, a poza tym często płaci się dodatkowo za pozycję danej firmy na rynku. Poza tym trzeba skontrolować, czy dany tusz faktycznie jest przeznaczony do urządzenia, które posiadamy.

Wydajność pojemników z tuszem

W zależności od modelu drukarki pojemność pojemniczków z tuszem różni się między sobą. Przeciętna pojemność wynosi 10-12 ml, ale w niektórych urządzeniach są wykorzystywane pojemniki przekraczające 20 ml. Większa pojemność jest równoznaczna z większą wydajnością, dlatego o kwestię tuszu należy dopytywać się w momencie zakupu drukarki. Z drugiej strony to, że wydajność jest większa nie musi oznaczać, że koszt eksploatacji będzie mniejszy, ponieważ cena tuszu może być adekwatnie wyższa.

tekst zlecony