Loty w tunelu aerodynamicznym – wyjątkowy pomysł na prezent we Wrocławiu

Loty w tunelu aerodynamicznym – wyjątkowy pomysł na prezent we Wrocławiu
fot. wroclaw.profly.pl Zastanawiasz się, co podarować bliskiej osobie na ważną okazję? Pomyśl o lotach w tunelu aerodynamicznym w Sobótce pod Wrocławiem!
istotne.pl

Znalezienie ciekawego pomysłu na prezent może być bardzo trudne – gdy w grę nie wchodzą utarte propozycje, warto postawić na coś jedynego w swoim rodzaju. Tym czymś może być tunel aerodynamiczny, a dokładnie lot w tunelu tego rodzaju – to pomysł na prezent, który przyniesie ze sobą mnóstwo niezapominanych emocji.

Czym są tunele aerodynamiczne? Kto może wziąć udział w locie w tunelu? Jak przebiega lot? W końcu, ile trzeba będzie zapłacić za taką rozrywkę?

Tunele aerodynamiczne – poczuj się jak w przestworzach

Najczęściej konstrukcja taka jak tunel aerodynamiczny kojarzona jest z badanami aerodynamiki obiektów. Warto jednak zaznaczyć, że ma on także jeszcze jedno zastosowanie – jeśli jego konstrukcja jest pionowa, może służyć do imitacji warunków swobodnego spadania w przestworzach.

Pionowe tunele aerodynamiczne wyposażone są w duże wentylatory, które mogą wprawić strugi powietrza w prędkość rzędu 300 kilometrów na godzinę. To wystarczająco, aby podnieść w górę człowieka. Efekt podobny jest wtedy do swobodnego spadania w przestworzach podczas skoku spadochronowego – gdy spada się w dół z ogromną prędkością.

Przez długi czas aerotunele używane były jako wsparcie szkoleniach spadochroniarskich. Szybko jednak zaczęły być udostępniane również osobom zainteresowanym niezwykłą rozrywką z nutką adrenaliny. Teraz można korzystać z nich także w Polsce!

Kto może latać w aerotunelu?

Dużą zaletą lotów w tunelach aerodynamicznych jest ich łatwa dostępność. Aby wziąć udział w locie, nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania, na przykład szkoleń, treningów czy badań lekarskich. To powoduje, że tunel aerodynamiczny może być również doskonałym pomysłem na prezent na różne okazje.

Do lotów w tunelach nie ma wielu przeciwwskazań – dotyczą one tylko złego stanu zdrowia uniemożliwiającego uprawianie innych sportów. Nie ma również ograniczeń wiekowych – w tunelach mogą latać dzieci i młodzież oraz seniorzy.

Na czym polega lot w tunelu aerodynamicznym?

Lot w tunelu aerodynamicznym należy zarezerwować, wybierając najbardziej dogodny termin. Można zrobić to przez internet, bezpośrednio na stornach WWW organizatorów.

Jeśli lot ma być podarowany jako upominek, najlepszym wyborem jest skorzystanie z voucherów – to zaproszenia pozwalające obdarowanej osobie na samodzielne wybranie odpowiadającego jej terminu lotu. Czas ważności voucherów wynosi najczęściej rok od momentu ich zakupu.

W dniu lotu w tunelu aerodynamicznym należy zgłosić się na miejsce z wyprzedzeniem. Przed lotem w tunelu aerodynamicznym uczestnik bierze udział w krótkim przeszkoleniu informującym go o zasadach obowiązujących podczas lotu, a także odbiera odpowiednie wyposażenie. czyli kombinezon, kask z goglami.

Podczas lotu uczestnik przez cały czas znajduje się pod opieką instruktora, który jest wraz z nim w środku tunelu. Można wtedy liczyć na jego pomoc przy tworzeniu różnorodnych ewolucji w powietrzu.

Podstawowy czas lotu w tunelu to 3 minuty dzielone na dwie sesje po 1,5 minuty każda. Może wydawać się, że to niedługo, ale tak naprawdę to kilkukrotnie dłużej niż trwa swobodne spadanie przy skoku spadochronowym – wtedy to zaledwie 30-60 sekund. Dodatkowo, tunel aerodynamiczny pozwala na wykupienie kilku lotów po kolei.

Ile trzeba zapłacić za loty w tunelu aerodynamicznym?

Loty w tunelu aerodynamiczny we Wrocławiu, a dokładnie w Sobótce, która położona jest pod Wrocławiem, można wykupić za pośrednictwem strony internetowej: wroclaw.profly.pl.

Profly to jeden ze znanych organizatorów lotów – jego tunel aerodynamiczny we Wrocławiu jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

Ceny za podstawowy lot trwający 3-minuty to tylko 249 złotych – osoby poniżej 16. roku życia płacą tylko 219 złotych. W ofercie znajdują się również atrakcyjne pakiety lotów oraz szkolenia.

tekst zlecony