Pijana złodziejka szarpała się z ekspedientką. Zareagował tylko… policjant na wolnym

Pijana złodziejka szarpała się z ekspedientką. Zareagował tylko… policjant na wolnym
fot. freeimages.com (St. Mattox) 32-letnia agresorka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl alkohol, policja

Do zdarzenia doszło w piątek 12 października, około godziny 13:30, na dzielnicy Tarninów w Legnicy. Będący po służbie policjant zauważył kobietę wybiegającą ze sklepu spożywczego, a za nią ekspedientkę, która próbowała ją zatrzymać.

Kiedy kobieta dobiegła do uciekinierki, ta zaczęła ją szarpać i wyzywać. Policjant, widząc całe zdarzenie oraz fakt, że żaden z mężczyzn w pobliżu kompletnie nie reaguje na zaistniałą sytuację, błyskawicznie podjął interwencję.

Jak się okazało, agresorka dokonała kradzieży alkoholu i papierosów, a następnie użyła wobec sklepowej siły, szarpiąc się z nią. Ekspedientce udało się odzyskać tylko skradziony alkohol.

Od sprawczyni kradzieży wyczuwalna była silna woń alkoholu, zachowywała się agresywnie, kopała funkcjonariusza, próbując oddalić się z miejsca. Policjant powiadomił dyżurnego jednostki i poprosił o wsparcie.

Kobieta do czasu przyjazdu patrolu stanowczo zaprzeczała, jakoby dokonała kradzieży czegokolwiek. Jednak po chwili z nogawki spodni wyciągnęła paczkę papierosów.

32-latkę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Kobieta była kompletnie pijana; miała 2,28 promila alkoholu w organizmie.

Teraz może jej grozić do 10 lat więzienia.