Grupa złodziei aut rozbita, 3 luksusowe fury odzyskane

Grupa złodziei aut rozbita, 3 luksusowe fury odzyskane
fot. Krzysztof Gwizdała Zatrzymani paserzy mogą trafić za kratki na 5 lat. Włamywaczom zaś grozić może kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, paserstwo

Z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą wynikało, że skradzione w maju z Legnicy pojazdy znajdują się na prywatnych posesjach w trzech województwach: dolnośląskim, małopolskim oraz lubuskim.

Funkcjonariusze udali się więc do jednej z miejscowości w powiecie nowotarskim (woj. małopolskie), gdzie – jak wynikało z ich wcześniejszych ustaleń – miał znajdować się pierwszy ze skradzionych mercedesów. Po przybyciu na miejsce policjanci ujawnili i zabezpieczyli samochód zaparkowany przed domem. W sprawie tej zatrzymano dwóch mężczyzn (w wieku 22 i 28 lat).

Potem, w wyniku kolejnych podjętych działań, tym razem na terenie powiatu nowosolskiego (woj. lubuskie), policjanci zabezpieczyli następny pojazd marki Mercedes. Kiedy policjanci zbliżali się do budynku, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych wyskoczyli przez okno i podjęli próbę ucieczki. Szybko jednak wpadli w ręce legnickich funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do kradzieży pojazdów. (Zatrzymani to mężczyźni w wieku 31 i 34 lat).

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze udali się na teren prywatnej posesji w powiecie legnickim. Tam ujawnili i odzyskali ostatniego kradzionego mercedesa i zatrzymali 21-letniego pasera z powiatu lubińskiego.

Następnie w ręce mundurowych – w Małopolsce – wpadł jeszcze wspólnik poprzednich zatrzymanych – 27-letni paser.

Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Czwórce paserów grozi do 5 lat więzienia. Dwóm włamywaczom – nawet do 10 lat odsiadki. Ci ostatni zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd na trzy miesiące.