Oszczędzać na oponach, ale jak?

Oszczędzać na oponach, ale jak?
fot. tanie-opony.pl W każdym samochodzie trzeba wymienić opony. To nie jest wymysł, ale konieczność. Z czasem i z każdym przejechanym kilometrem opona się zużywa. Przychodzi więc taki czas, że jej jakość nie będzie na tyle dobra, by móc zapewnić dobre właściwości jezdne oraz odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zakupy opon nie są najlepszym czasem dla właścicieli pojazdów. Każdy z nich by chciał kupować jak najtaniej, przy czym zakupiona opona miała by być jak najlepszej jakości. Można powiedzieć, że takie zakupy, to jak połączenie ognia z wodą, czyli coś niemożliwego do zrealizowania. Ale czy na pewno tak jest?
istotne.pl mechanik, auto, opony

Decydując się na zakup opon, zazwyczaj większość naszych rodaków kieruje swoje kroki do serwisu, znajdującego się niedaleko jego miejsca zamieszkania. Mimo często bardzo ograniczonego wyboru szybko decyduje się na zakup, nawet kiedy nie jest do końca zadowolony ze swojego wyboru oraz ceny jaką trzeba zapłacić za opony. Mimo, że ma się świadomość, iż nie do końca tak musi zawsze być, to całe przedstawienie się powtarza, za każdym razem kiedy trzeba wymienić opony na nowe. Kupujemy drogo, a wystarczy otworzyć komputer, smartfon i wejść na strony sklepów internetowych z oponami. Na naszym rynku serwisów oferujących opony lub korzystając z przeglądarek cen opon i części samochodowych takich jak www.tanie-opony.pl jest sporo. Klient ma możliwość wyboru, ma możliwość poszukania tego najlepszego. Jednakże, nie zależnie od tego, jaki serwis mu przypadnie do gustu, ma możliwość zakupienia opon tańszych, a przy tym może wybrać z bogatej oferty sklepu. Kupowanie w sklepach internetowych jest bardzo proste i przyjemne. Nawet nie będąc fachowcem, można szybko dokonać wyboru potrzebnych opon korzystając jedynie z konfiguratora zakupów. To sprawdzona i szybka metoda, pozwalająca na zawężenie wyboru do tych opon, które pasują do posiadanego pojazdu. Wybór konkretnych opon zależy tak naprawdę od zawartości naszego portfela oraz od tego jak dużo i gdzie się samochodem, motocyklem poruszamy. Sprzedawcy internetowi oferujący nie tylko opony, ale i części samochodowe mogą oferować niższe ceny nawet o 30%. Jest to możliwe dzięki temu, że przedsiębiorstwa te mogą kupować więcej i kupują towar bezpośrednio u producenta. To pozwala na obniżenie kosztów o wyeliminowanie ewentualnych pośredników, ponadto producent, mogąc sprzedać większą partię towaru jest skłonny negocjować cenę. Niestety w przypadku sklepów stacjonarnych, niewielkich, na wysokość ceny ma wpływ szereg pośredników, hurtowników, którzy chcą przecież również zarobić. Warto również zauważyć, że oferta jaką mogą się pochwalić sklepy internetowe jest o wiele lepsza, niż to co mogą zaoferować serwisy opon lub sklepy motoryzacyjne. Większość sprzedawców tradycyjnych skarży się, że niektórzy producenci opon lub części samochodowych wolą sprzedawać do sklepów internetowych, gdyż to są bardzo duzi odbiorcy. Dzięki temu odbiorca ma możliwość nie tylko większego wyboru, ale i dokonania relatywnie tańszych zakupów.

Jednak kupowanie opon może być jeszcze tańsze. Wszystko zależy od tego kiedy dokonujemy ich zakupu. Jak pokazują statystyki, największy ruch w sklepach i serwisach opon to wczesna wiosna, a także początek okresu zimowego. To na tą chwilę przypada najczęściej czas wymiany ogumienia z zimowego na letni i odwrotnie. Mało kto zwraca uwagę, że jest to również czas, kiedy opony są najdroższe. To prawo rynku – jest największe zapotrzebowanie, więc sprzedawcy oferują towar po najbardziej zawyżonej cenie. Zakupy zrobione kilka tygodni wcześniej lub później mogłyby przynieść całkiem wymierne korzyści w postaci niższych cen opon. Jest to szczególnie widoczne, jeśli kupuje się opony z klasy średniej i wyższej. Ponadto można trudno nie zauważyć, że najwyższe ceny osiągają nowe modele opon, a te które pojawiły się czasem sezon wcześniej, mimo iż niewiele się różnią tanieją i to znacznie. Ten mechanizm powinien być wykorzystywany przez kupujących. jak wskazują specjaliści od handlu, najlepszą chwilą na zakupy opon to w przypadku opon zimowych – jest to wiosna, kiedy mniej więcej w maju sprzedawcy otrzymują opony zimowe i chcą przyśpieszyć popyt. Wówczas są zdolni do sporych obniżek. Jeśli chodzi o zakupy opon letnich, najlepszym terminem na zakupy jest środek zimy. Stosowanie takiej strategii przy jednoczesnym zakupie w sklepie internetowym może przynieść całkiem spore oszczędności, które można przeznaczyć na inne cele.

tekst zlecony