Norweskie mini pożyczki

Norweskie mini pożyczki
fot. Krzysztof Gwizdała Mówi się, że co kraj to obyczaj. Podobnie jest z usługami bankowymi – w każdym kraju kształtują się one inaczej. Podobne są jednak potrzeby ludzi, dlatego w innych niż Polska krajach znaleźć można analogiczne do rodzimych produkty finansowe.
istotne.pl pieniądze

Dobrym przykładem jest Norwegia i dostępne w tym kraju produkty o nazwie smalan, czyli minipożyczki bez zbędnych formalności.

Czym są pożyczki smalan?

Norweskie pożyczki smalan to produkty pod wieloma względami podobne do polskich pożyczek ratalnych dostępnych w bankach i instytucjach pozabankowych. Ich cechą charakterystyczną jest łatwość uzyskania i dostępność dla szerokiej grupy odbiorców. W wielu przypadkach jedyną formalnością, jaką klient musi spełnić, jest złożenie podpisu elektronicznego poprzez BankID.

Smalan to pożyczki opiewające na kwotę mieszczącą się najczęściej w przedziale 2 000 – 100 000 koron, chociaż niektóre firmy udzielają pożyczek na mniejsze lub zdecydowanie większe kwoty, sięgające nawet 500 000 koron. Zobowiązanie jest spłacane przez pożyczkobiorcę w miesięcznych ratach.

Do uzyskania pożyczki smalan konieczne jest złożenie wniosku i opatrzenie go odpowiednim podpisem. Na podstawie podanych informacji oraz wiadomości o potencjalnym kliencie, które figurują w rejestrach, bank lub firma pozabankowa podejmuje decyzję o przyznaniu wnioskowanej kwoty pożyczki. Decyzja ta wydawana jest zwykle w kilka godzin od złożenia wniosku lub w kolejnym dniu roboczym, ponieważ do pozytywnego rozpatrzenia wniosku nie jest potrzebna weryfikacja umowy o pracę lub wysokości ostatnich zarobków.

Wymagania dotyczące mini pożyczek

Do otrzymania mini pożyczki konieczne jest posiadanie norweskiego adresu zamieszkania. Zamieszkiwanie od dłuższego czasu pod tym samym adresem jest elementem, który zwiększa prawdopodobieństwo wykazania dużej zdolności kredytowej, niekiedy firmy i banki zwracają bowiem uwagę na częstotliwość zmiany adresu. Częste przeprowadzki mogą więc obniżyć zdolność kredytową.

Znaczenie ma również wiek potencjalnego pożyczkobiorcy, otrzymywanie stałego wynagrodzenia z pracy lub dochodu z zasiłku oraz wykazanie się terminową spłatą innych zobowiązań finansowych. Największe znaczenie ma najczęściej ostatni warunek, który ma bardzo duży wpływ na wydanie pozytywnej decyzji o pożyczce.

Plusy pożyczek smalan

Norweskie mini pożyczki są szeroko dostępne. Szybki czas wydania decyzji, minimum formalności oraz możliwość rozłożenia spłaty w czasie sprawiają, że jest to dobry sposób finansowania nagłych wydatków. Dodatkowym atutem jest okazja do zaciągnięcia pożyczki nie tylko w baku. Dostępne są one również w Internecie, np. na http://www.smålånutensikkerhet.com, gdzie porównać można kilka ofert od różnych firm.

tekst zlecony