Kierowca jechał pod wpływem dragów, pasażer wpadł z marychą i ecstasy

Kierowca jechał pod wpływem dragów, pasażer wpadł z marychą i ecstasy
fot. freeimages.com (Rotorhead) Pasażerowi hondy grozić może do trzech lat więzienia. Kierujący autem może zaś trafić za kratki na dwa lata.
istotne.pl policja, narkotyki

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji na ulicy Głogowskiej w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowej hondy. Kiedy samochód zatrzymywał się, policjanci zauważyli, że kierowca i pasażer zachowują się bardzo nerwowo i próbują coś ukryć. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zauważyli u kierującego powiększone źrenice, co dało im powód, aby podejrzewać, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony test na zawartość narkotyków wykazał, że 31-latek wsiadł za kółko pod wpływem dragów.

Przy pasażerze zaś funkcjonariusze znaleźli kilka działek marihuany oraz tabletki ecstasy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymali i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, którzy przedstawią zatrzymanym zarzuty popełnionych.

Pasażerowi hondy grozić może do trzech lat więzienia. Kierujący autem może zaś trafić za kratki na dwa lata.