Policjanci uratowali życie mężczyznom uwięzionym w płonącej kamienicy

Policjanci uratowali życie mężczyznom uwięzionym w płonącej kamienicy
fot. KMP Legnica Mundurowi, dzięki właściwej i szybkiej ocenie sytuacji oraz odwadze, uchronili mieszkańców kamienicy przed tragedią.
istotne.pl policja, pożar

Do zdarzenia doszło 15 kwietnia, około godziny 1:00, w jednej z kamienic na terenie Legnicy. Funkcjonariusze z drogówki, patrolując miasto, otrzymali od dyżurnego informację o wybuchu butli gazowej. Byli w pobliżu miejsca zdarzenia, więc natychmiast się tam udali.

Dojeżdżając, zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się ogień i gęsty dym. Niezwłocznie wbiegli na klatkę schodową, gdzie panowało gęste zadymienie, i rozpoczęli ewakuację wszystkich mieszkańców.

Co więcej, w mieszkaniu na I piętrze, gdzie prawdopodobnie doszło do wybuchu butli z gazem, mundurowi spostrzegli mężczyznę z licznymi obrażeniami ciała. Wynieśli 65-latka na zewnątrz.

Następnie wrócili do budynku, aby sprawdzić, czy na pewno nikt w nim nie został. Na jednym z pięter zauważyli mężczyznę, który nie reagował na ich słowa. Nie chciał opuścić swojego lokalu, był kompletnie zdezorientowany. Funkcjonariusze siłą wynieśli go z budynku.

Policjanci udzielili mężczyznom pierwszej pomocy przedmedycznej i po chwili przekazali ekipie pogotowia ratunkowego. 65-latek trafił do szpitala.

Mundurowi, dzięki właściwej i szybkiej ocenie sytuacji oraz odwadze, uchronili mieszkańców kamienicy przed tragedią.