Diler wpadł z ogromną ilością marychy i kokainy. Jest areszt

Diler wpadł z ogromną ilością marychy i kokainy. Jest areszt
fot. KMP Legnica 21-letniemu mężczyźnie, który został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, grozić może nawet do 12 lat więzienia.
istotne.pl policja, narkotyki

Do zatrzymania 21-letniego legniczanina doszło w miniony wtorek pod jego domem. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji – przy znacznym zaangażowaniu legnickiej Prokuratury Rejonowej – postawili mężczyźnie zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Postawienie zarzutów poprzedziła mozolna praca legnickich policjantów, która pozwoliła na zebranie obszernego materiału dowodowego. Ten przedstawiono prokuratorowi rejonowemu w Legnicy, który z całą stanowczością wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego.

Sąd Rejonowy w Legnicy przychylił się do wniosku i aresztował 21-latka na trzy miesiące.

Legniccy policjanci między innymi przeszukali mieszkanie, które zajmował młody mężczyzna, oraz jego samochód. W trakcie czynności ujawnili i zabezpieczyli około 1200 porcji handlowych marihuany (ok. PÓŁ KILOGRAMA), kilkadziesiąt gramów kokainy i tabletek ecstasy oraz gotówkę.

Czarnorynkowa wartość nielegalnych substancji to ponad 30 tysięcy złotych. 21-latkowi może grozić kara nawet do 12 lat odsiadki.